poniedziałek, 31 grudnia 2012

Zamiast wstępu...

 P l a n e t y   w   z n a k a c h   z o d i a k u
Zamiast wstępuOpracowanie zamieszczone przeze mnie  na tym blogu w założeniu przeznaczone jest dla osób uczących się astrologii, które mają już jednak opanowane podstawy w tej dziedzinie,   a informacje zawarte poniżej mogą  okazać się  pomocne przy interpretacji horoskopów.
Opisując planety w znakach zodiaku kieruję się ich charakterystycznym, archetypowym znaczeniem w poszczególnych znakach.
Informacje zawarte w tym opracowaniu są pewnego rodzaju „esencją” i absolutnie nie wyczerpują tematu.  Zawierają, w miarę możliwości bardzo istotne, archetypowe informacje.
Z praktyki wiem, że w początkowej fazie nauki astrologii czasami potrzeba jakiejś podpowiedzi – wskazówki, czy przysłowiowego światełka w ciemności, które nierzadko potrafi rozświetlić chwilowy mrok.
Liczę, że owo opracowanie może być także pomocne dla osób bardziej zaawansowanych, służąc im poradą, konkretną wskazówką, czy przypomnieniem.
Proszę zwrócić uwagę jak często, w tym opracowaniu pojawiają się słowa-zwroty: „na ogół”’ „czasami”  czy  „często”.
Istotą rzeczy przy takim opracowaniu jest brak wiedzy na temat aspektowania omawianej planety znajdującej się gdzieś w jednym ze znaków zodiaku.
Pamiętajcie, że np. lubiany przez nas wszystkich Jowisz – nasz władca szczęścia (pomyślności i dobrobytu) – aspektowany negatywnie nie musi już być wcale takim dobroczyńcą. Może ujawnić swoją zupełnie inną naturę np. lenistwo czy obżarstwo…
Dlatego, m.in. bardzo ważne są aspekty wszystkich planet.
Saturn z kolei, za którym specjalnie nie przepadamy, ponieważ zmusza nas często  do stawiania czoła rzeczywistości i  nauczyliśmy się go już obawiać – potrafi nam pomagać. Może pomóc w nauce samodyscypliny, w samoorganizowaniu się, w walce z depresją, niedostatkiem czy rozczarowaniem.
Innym niezwykle istotnym tematem, nie poruszanym tutaj -  jest położenie poszczególnych planet w domach (sektorach) horoskopu.
Pamiętajcie zatem, że do prawidłowej interpretacji należy brać pod uwagę wszystkie czynniki.
Sam opis planet w znakach zodiaku to tylko jedno z zagadnień, które w połączeniu z innymi technikami, powoli otwiera przed nami prawdziwy obraz właściciela horoskopu.

Życzę udanych interpretacji i jak najwięcej pomyślnych tranzytów…


                                                                Piotr Ryszard Tymko
Warszawa, kwiecień 2012r.       pioastro@tlen.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie tylko dla prywatnych celów edukacyjnych. Powielanie, rozpowszechnianie jakiejkolwiek części poniższego materiału w każdej dowolnej postaci tylko i wyłącznie za zgodą autora (nie dot. Foto).
pioastro@tlen.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza